Dwa różne światy


Tōtōsai (刀々斎)


Rasa: Youkai /demon/
Wzrost: 132 cm
Waga: ok. 44 kg
Seiyuu: Jouji Yanami
Angielski dubbing: Richard Newman
Wiek: 267 lat
Tłumaczenie imienia: „to”-kara sai-„trójząb”

Ten, z pozoru biedny staruszek wiecznie w potarganym ubraniu ujeżdżający trój-oką krowę to prawdziwy zbroj – mistrz. Jest też twórcą Tenseigi i Tetsaigi i jeszcze paru mieczy, o których w mandze są tylko wzmianki. Jego specjalną umiejętnością jest naprawianie wszelakiej broni, choć twierdzi, że nie – swoje dzieła nie będzie naprawiał. Mimo tego było parę sytuacji, w których naprawiał broń Sango i Miroku a nawet strzały Kagome. Jego specjalną umiejętnością jest plucie ogniem, czym ratuje się w sytuacjach zagrożenia, nosi tez przy sobie pokaźnych rozmiarów młot, narzędzie swojej pracy.

Ponadto staruszek jest bardzo tchórzliwy i najbardziej na świecie boi się Sesshoumarou, albowiem wie, że ten ma do niego żal, że dostał tylko Tenseigę. (Totosai spełnił wole ich Ojca powierzając Sesshoumarou mniej ważny miecz, ale oczywiście nie zrobił tego osobiście – powiesił miecz na drzewie i podpisał ‚Dla Sesshoumarou’, dodatkowo narysował na tabliczce różowe serduszko – ta scena jest w 3 filmie kinowym, wiadomo już czemu Sess ma pełne powody by go rozszarpać na strzępy, ponadto staruszek zwiał, kiedy brat InuYashy zażądał aby zrobił mu straszliwy demoniczny miecz).

Totosai nie jest zbyt inteligentny, co owocuje jego udziałem w wielu scenach humorystycznych, ma też swoje pięć minut w anime – cały odcineczek 72, opowiada o jego usilnym staraniu by po prostu wziąć kąpiel, co prawie owocuje w doprowadzeniu Inu do szału.

text by Grzyb & Osuwari

Dodaj komentarz

Marzec 2018
P W Ś C P S N
« Maj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031