Dwa różne światy


Taro (Nylonowa Rajstopa Taro) パンスト太郎

Kolejna ofiara źródeł Jusenko, a raczej głupoty Happosai’a. Otóż stary mistrz zwiedzając kiedyś przeklęte źródełka był światkiem porodu miejscowej kobiety. Wykąpał on wtedy dziecko w źródełku w którym niegdyś utopił się Yeti siedzący na byku i trzymający w dłoniach węgorza i żurawia (cięższej nazwy źródełka nie dało się wymyślić?)
Wtedy to zgodnie z prawem Happosai musiał nadać dziecku imię… po kilku dniach zadumy wybrał Nylonową Rajstopę Taro.
Oczywiście o całym zdarzeniu staruszek szybko zapomniał. Mijają lata… malec nie tylko dorósł, ale jest też pełny nienawiści, żądny zemsty na człowieku, który nadał mu iście upokarzające imię!
Taro pojawia się po raz pierwszy w tomie 18, kiedy to napada na przewodnika źródełek i kradnie dziennik odwiedzin – zamierza odnaleźć starca, który nadał mu to imię. Nie jest zbyt dobroduszny, toteż po kolei napada i spuszcza porządne lanie każdemu, spośród męskiej części turystów, którzy figurują w dzienniku przewodnika.

Jako pierwszy „ma zaszczyt” oberwać Mousse, potem Rouga i Pan Satome…. Na koniec, ponieważ w jego walkę z Ranmą wtrącił się Happosai – porywa Akane.
Taro jest przy tym dość okrutny i bezwzględny, sam przyznaje, że nie ma najmniejszych oporów by zaatakować dziewczynę!
Sprawia również wrażenie kogoś, dla kogo zwykła ludzka serdeczność jest zupełnie obca. Nic go nie obchodzi, że podczas walki z Ranmą zburzył restaurację babki Shampoo (za co obrywa od staruszki).

Jest obłożony klątwą Jusenko i zmienia się w coś, co najprawdopodobniej jest krzyżówką byka, yeti, węgorza i żurawia. W gigantycznego potwora o wielkiej mocy. By go pokonać potrzebna była współpraca niemal wszystkich znajomych Ranmy, którzy zostali wmieszani w jego wojnę z Happosai’em.

Taro jest arogancki i bezczelny, specjalnie zmienił Ranmę w dziewczynę by móc się z niego ponabijać. Ma też ciekawy sposób tortur przeciwników – naciąga im na głowy nylonowe rajstopy, a po tym twierdzi, że wyglądają naprawdę głupio…

Chłopak ma tez bardzo ciekawy sposób hm….nazwijmy to chrząkania – „grumpf” według tłumaczenia Egmont-u (to jedyny dźwięk który wydaje z siebie Taro jako bestia, wygląda na to, że w ludzkiej postaci także od czasu do czasu Taro lubi sobie pomruczeć jak potwór.

Generalnie celem jego życia jest zdobycie nowego, lepszego imienia. Ranma widząc jego upór i rozpacz po nieudanych rozmowach z Happosaiem postanawia pomóc w zamian za jakże drobną przysługę – Taro ma wywieźć starego Happosai’a jak najdalej z Japonii i porzucić na pustkowiu…takie nic, mała rzecz a wszystkich będzie cieszyć.
Jednak przygoda z Taro nie kończy się na tylko jednym tomiku, gdyż Happosai jest naprawdę oporny na współczucie i głęboko wierzy, że nadał chłopakowi właściwe imię.

text by Grzyb

Dodaj komentarz

Marzec 2018
P W Ś C P S N
« Maj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031