Dwa różne światy


Lord Sesshōmaru (殺生丸)


Rasa:Youkai /demon/
Wzrost: 178 cm
Waga: 76 kg
Seiyuu: Narita Ken

Angielski dubbing: David Kaye
Wiek: ok 500 lat *.*
Bronie: Tenseiga i Tokijin
Tłumaczenie imienia: „sessho” znaczy okrutny, całe imię można też przetłumaczyć jako ‚ostrze śmierci’


Arystokratyczny starszy brat InuYashy. Nic nie wkurza go bardziej od ludzi, świadomości istnienia InuYashy, i tego, że nie dostał od ojca najpotężniejszego z mieczy – Tetsaigi. Towarzyszy mu mały żabo ludek – Jaken, który dosłownie i w przenośni spełnia funkcję podnóżka.
Jaken obrywa dosłownie za każde niepowodzenie Sesska, za jego zły humor, za odezwanie się niepytanym, za nieupilnowanie Rin itp.
Sesshoumarou jest też bardzo silny i dumny, w mandze (i anime) jest parę sytuacji w których ma szansę zabić rannego Inu, ale tego nie robi (duma bierze górę nad ambitnymi planami skreślenia z jego życia pokrewieństwa z pół-demonem)
W miarę rozwoju akcji do Sessa przyłącza się mała ludzka dziewczynka Rin, wskrzeszona przez jego miecz – Tenseigę.
Sesshoumarou ma osobiste porachunki z Naraku od czasu pamiętnej walki z Inu z 7 tomu mangi, kiedy to ten chciał pochłonąć jego ciało i wzmocnić swą moc. Zachowuje się zwykle w sposób tajemniczy, nigdy nie traci zimnej krwii, podąża za Naraku tak samo wytrwale jak InuYasha.
Sess jest idolem dużej części fanek.
W anime są dwa odcinki specjalne 133 i 134 opowiadające o kobiecie, która zakochała się w Sesshoumarou, sam zainteresowany potraktował ją dość chłodno… no cóż taki już jego urok.
Co ciekawe w najnowszych rozdziałach mangi okazuje się, że Sesshoumarou potrafi się zregenerować – w walce przeciwnik twór klejnotu rozszarpuje jego rękę a mimo to Sess korzystając ze swej mocy regeneruje ją w kilka sekund – wychodzi na to, że ręka którą mu uciął InuYasha jest mu niepotrzebna. Tak przynajmniej Sess stwierdził w 3 filmie kinowym, kiedy to walczył z mężczyzną posługującym się właśnie ręką odcięta mu przez InuYashę.
Rumiko bardzo ciekawie wykreowała tą postać – można przypuszczać, iż Sessek nawet coraz częściej pomaga InuYashy – nawet oddał mu moc swej Tenseigi! A sam Inu tez kiedyś pomógł mu w walce twierdząc, że nie dopuści by los sprawił, że przyczyni się do zabicia Sesshoumarou w planie Naraku! Ich relacje są jednak wciąż nie najlepsze.

text by Grzyb & Osuwari

Dodaj komentarz

Marzec 2018
P W Ś C P S N
« Maj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031