Dwa różne światy


Rodzina Kagome (Higurashi)

Postacie, choć poboczne, bardzo sympatyczne i umiejętnie przemyślane. Stanowią niewątpliwie element rozluźniający czytelników po wydarzeniach bitew i napięć związanych z licznymi intrygami negatywnych postaci.

Dziadek

Seiyuu: Matsuo Ginzou i Katsumi Suzuki
Angielski dubbing: French Tickner

Jest kapłanem w świątyni i dba o rodzinny interes z amuletami, egzorcyzmami i tymi podobnymi. Uparcie wierzy we własną duchową siłę, jego atutem jest mądrość. Pomimo tego Kagome, jego ukochana wnuczka zdaje się ignorować jego magiczne amulety.
Staruszek może jednak pochwalić się swoją mocą – w anime podczas ataku Non-mask (3 tom w mandze) dziadek używa swoich amuletów, co owocuje w tym, iż demon nie potrafi go wchłonąć. Choć nie potrafi wyczuwać aury zła, pozostaje bardzo ciekawą postacią o niesamowitej wierze w magię świątyni.

Mama

Seiyuu: Asako Dodo
Angielski dubbing: Cathy Weseluck

Miła i spokojna, zdaje się wogóle nie przejmować, że jej córka znika na miesiące do świata pełnego demonów i bandytów, opuszczając przy tym szkołę i naukę. Jest niezwykle opanowana i wspiera Kagome na swój specjalny matczyny sposób. Jest mistrzynią gotowania i w anime często robi lancz dla Kagome i jej przyjaciół. Dba o dom.

Sota Higurashi (日暮 草太)

Seiyuu: Akiko Nakagawa
Angielski dubbing: Saffron Henderson i Rebecca Shoichet
Tłumaczenie imienia: Sota oznacza „ołtarz ofiarny” (fajne imię *.*)

Młodszy brat Kagome, zachwycony postacią InuYashy. Jest troszkę tchórzliwy w kontaktach z dziewczynami – przez to InuYasha nauczył go kiedyś „niby ataku” IronClaws, za pomocą, którego starał się powiedzieć dziewczynce ze swojej klasy, że ją lubi, tej techniki Sota używa też w kontekście humorystycznym w odcinkach 127-128, kiedy to wraz z dziadkiem pokazują demonom gdzie ich miejsce.

Ojciec Kagome – w mandze nic o nim nie wiemy, jedno jest pewne – nie mieszka z nią i nie odwiedza jej. Podejrzewałam, że jej rodzice się rozwiedli, lecz nigdzie nie potrafiłam znaleźć ostatecznego rozstrzygnięcia i… wreszcie – Jego los został opisany w InuYasha Novel – zginął w wypadku, dlatego Kagome przeprowadziła się do dziadka wraz z całą rodziną. I dlatego właśnie kilka tygodni po tym wydarzeniu Kag zostaje wciągnięta do studni! Ponieważ klejnot w niej znalazł się nagle w pobliżu studni i poczuła go pani Skolopendra… Jego wygląd nie jest znany.

text by Grzyb & Osuwari

2 odpowiedzi na „Rodzina Kagome (Higurashi)”

Dodaj komentarz

Marzec 2018
P W Ś C P S N
« Maj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031