Dwa różne światy

Ostrza ukryte w rękach Sango


Są one częścią wyposażenia Pogromczyni, służą do atakowania z niewielkiej odległości lub z zaskoczenia, dodatkowo Sango może ich użyć w sytuacjach gdy jej ręce są skrępowane, jednym ciągnięciem jest w stanie się wyswobodzić (o ile jej ręce nie są związane metalowym łańcuchem, ostrza te nie są w stanie zniszczyć metalu, są zbyt lekkie). Ponadto dziewczyna używa ich też w sytuacjach gdy przeciwnik atakuje ją mieczem, świetnie wyszkolona potrafi z łatwością wytrącić broń z ręki przeciwnika.
Ostrza te, jak już wspomniałam są bardzo lekkie, przez co nie przeszkadzają w ruchu rąk. Niemniej silniejszy przeciwnik jest w stanie je łatwo złamać, co miało miejsce w jednym z odcinków anime.

Na co dzień są złożone i ukryte w zdawać by się mogło normalnym rękawie Sango. Jednak pod materiałem jest cały złożony mechanizm ich wyjmowania ? Pogromczyni w celu ich złożenia musi nacisnąć na blokadę sprężyny, z pozoru wygląda to jakby Sango składała pięści w pozycję do ataku, tymczasem ruch ten zwalnia blokadę i ostrza automatycznie ustawiają się w pozycji do walki.

Sango rzadko kiedy je używa, niemniej są bardzo ciekawym sposobem ataku 🙂

text by Grzyb

Dodaj komentarz

Luty 2018
P W Ś C P S N
« Maj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728