Dwa różne światy


Naraku (奈落)


Rasa: Hanyou /półdemon/
Wzrost: ok. 175 cm
Seiyuu: Yoshiyuki Morikawa
Angielski dubbing: Paul Spencer Dobson
Wiek: ponad 50 lat
Tłumaczenie imienia: „Naraku”- piekło


Niegdyś człowiek, zbój i morderca, który okaleczony, po upadku z klifu trafił do jaskini gdzie opiekowała się nim Kikyou. Jego przeszłość została opisana w anime bodajże w 87 odcinku. Naraku – wtedy Onigumo, pragnął zdobyć Shikon no Tama, ale przez swój podstęp i chciwość został okaleczony przez innych zbójów i zrzucony do rwącej rzeki.
W mandze jego przeszłość na razie nie jest dokładniej opisana. Wiemy za to dość dokładnie, co działo się z nim jak już trafił okaleczony do jaskini – Kikyou pochłonięta uczuciem do InuYashy nie potrafiła odpędzić demonów, które zwabiało zło tkwiące w sercu bandyty. Ten obiecał demonom swoją duszę w zamian za nowe ciało. Jakkolwiek jego pierwotny plan zakładał zabicie InuYashy, zdobycie Klejnotu i samej kapłanki do której czuł raczej fizyczny pociąg niż stałe uczucie, o tyle los spłatał mu figla – śmiertelnie ranna Kikyou zamiast użyć Klejnotu aby uratować swoje życie, a tym samym splamić go swymi negatywnymi uczuciami – wolała umrzeć i zapieczętować jego moc, oczyszczająć go i usuwając go z tego świata.
Naraku był wściekły, ale z drugiej strony całkowicie bezradny. Pozostało mu czekać…

No i się doczekał – kiedy rozniosła się wieść o zbitym klejnocie – był pierwszym który zebrał niezliczoną ilość odłamków, w międzyczasie stale przeszkadzał InuYashy i jego przyjaciołom co jakiś czas nasyłając na nich jakieś potwory lub wciągając w pułapki.

Na sumieniu ma dość sporo: zamordowanie Kikyou, wchłanianie co silniejszych demonów które spotyka, masakra na Pogromcach Demonów, wyklęcie męskiej linii z rodziny Miroku, liczne mordy na ludziach i wiele innych. Generalnie jego ulubionym zajęciem jest granie na ludzkich emocjach – być może gdzieś tam w głębi jest wściekły, ponieważ ze względu na Onigumo sam też czasami czuje tęsknotę za Kikyou… co nawiasem mówiąc doprowadza go do jeszcze większego szału niż świadomość, że InuYasha zawsze wychodzi cało z jego pułapek.

Naraku nieustannie próbuje pozbyć się swej ludzkiej tożsamości, co nie jest proste – raz stworzył a raczej wyrzucił z siebie tę część ciała, która zawierała świadomość Oniguma, niestety okazało się iż wciąż nie potrafi zabić Kikyou, więc na powrót wchłonął nieszczęśnika, w mandze nawet wyciął sobie mieczem serce i wyrzucił, niestety ,bez zamierzonego efektu… Pół-demon Naraku – osiąga swój cel dopiero po akcji na górze Hakurei – wstrętne białe coś, co wypełniało wnętrze góry, to właśnie kawałki jego ludzkiego serca, które wreszcie udało mu się wyrzucić…. po tym Naraku jest zdolny do walki z Kikyou i nawet zabicie jej, co udaje mu się ale dość późno, bo dopiero w 47 tomiku. Co nie zmienia faktu iż duch Kapłanki stale go prześladuje…

Jego ciało jest dość specyficzne – potrafi się bowiem regenerować, nawet z samej głowy potrafi odtworzyć swoje ciało, z jednym wyjątkiem – święta strzała Kagome kiedyś zniszczyła, a raczej oczyściła część jego ciała (od szyi w dół) i Naraku musiał zaciekle szukać dla siebie ratunku… gdyż nie był w stanie się zregenerować.
Jego prawdziwe oblicze nie jest znane – kiedy pojawia się w tomie 7 – ma pożyczone ciało od księcia pewnego zamku, na którym ostatecznie zakończą życie pogromcy w tomie 9… Ciało księcia widocznie mu się spodobało – w takiej właśnie postaci widzimy go w całej mandze. Nigdy nie pokazuje prawdziwej twarzy – nawet, gdy wyrzucił z siebie Oniguma, ten na początku nie miał twarzy! Ukradł, a raczej wyrwał ją jakiemuś człowiekowi…

Niemniej nigdy, albo prawie nigdy nie walczy osobiście – woli wysłać kogoś, kto zrobi za niego brudna robotę, stworzył szereg swoich inkarnacji, by nie musieć załatwiać niczego sam, choć prawdę mówiąc większość jego dzieł nie pała do niego sympatią jak Kagura czy Kanna, która umierając pokazała Kagome: „światło, które zabije Naraku”.
Bardzo często używa też kukiełek – magicznych kopii samego siebie, dzięki nim jest jak gdyby obecny gdzie tylko chce.
W najnowszych rozdziałach mangi brakuje mu już tylko jednego shikon shard – tego, który znajduje się w szyi Kohaku.

text by Grzyb & Osuwari

Dodaj komentarz

Marzec 2018
P W Ś C P S N
« Maj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031