Dwa różne światy


Miroku (弥勒)

rasa: człowiek
wzrost: 165 cm
waga: 69 kg
Seiyuu: Koji Tsujitani
Angielski dubbing: Kirby Morrow
wiek: 20 lat
Bronie: Kazaana (powietrzny wir), fuda (magiczne talizmany), laska buddy
Tłumaczenie imienia: Miroku to japońskie imię wywodzące się od Maitrega, buddy przyszłości

Miroku to buddyjski mnich naznaczony klatwą przez Naraku w postaci „czarnej dziury” w jego prawej dłoni, która wchłania wszystko, co napotka na swej drodze,a kiedy ulegnie powiększniu, może wchłonąć także swojego „właściciela”. Dziura ta przechodzi w rodzinie Miroku z pokolenia na pokolenie, a żeby się jej pozbyć, mnich musi zabić Naraku. Chłopak szuka więc owego demona, przy okazji zbierając odłamki Shikon. Napotykając na swojej drodze Inuyuashę, Kagome i Shippo dołącza do nich i odtąd podróżują razem.
Miroku jest bardzo mądry, ma masę pomysłów i dokładnie analizuje każde posunięcie wroga. Poza tym jest dżentelmenem i pomaga słabszym. Ideał? Nic z tych rzeczy. Słabością mnicha są kobiety. Każdą piekną damę napotkaną na drodze prosi o urodzenie mu dziecka. Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest Sango, która nie została o to poproszona „od razu”^^. Mnich traktuje ją z wielkim szacunkiem, niekiedy tylko nie może się powstrzymać, by jej trochę nie „poobmacywać”, co zawsze kończy się czerwonym śladem dłoni na jego policzku. Miroku usprawiedliwia się tym, że jego przodkowie też byli lubieżnikami.
W „sytuacjach krytycznych” mnich lubi trochę skłamać albo coś „zwędzić”, robi to jednak tylko i wyłącznie dla „dobra jego przyjaciół”.

text by Osuwari

Dodaj komentarz

Marzec 2018
P W Ś C P S N
« Maj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031