Dwa różne światy
Nowa mangowa seria Rumiko!

Mangowe czasopismo Shonen Sunday po raz kolejny zdobyło licencję na nowy tytuł Rumiko! Obecnie trwają spekulacje nad tytułem (jeszcze nie ma oficjalnego tłumaczenia na angielski; pojawi się dopiero w momencie gdy amerykańskie wydawnictwo kupi licencję lub fani na trwałe wybiorą jakąś wersje tłumaczenia) – jak na razie wszyscy zainteresowani prześcigają się w domysłach. Oryginalny tytuł to: „Kyokai no Rinne”
Wiadomo już, że seria będzie opowiadać o dziewczynie, która jest reinkarnacją jakiejś ważnej osoby z przeszłości (najpewniej japońskiej kapłanki gdyż w mitologii i kulturze japońskiej były one „łącznikami” pomiędzy światem żywych a światem duchów) tak więc nasza bohaterka od wypadku jaki zdarzył się jej w dzieciństwie jest w stanie widzieć duchy!
Oficjalna notka wydawcy: „ … Dziewczyna nazywająca się Sakura Mamiya potrafi widzieć duchy odkąd w dzieciństwie przeżyła tajemniczy wypadek. Pewnego dnia przydarza jej się coś dziwnego!? …”
Najprawdopodobniej szkic przedstawia Sakurę i głównego bohatera (pewnie jej przyszłego chłopaka). Klimat opowieści będzie najprawdopodobniej zbliżony do InuYashy.
Shonen Sunday jest czasopismem w większości skierowanym do chłopaków. Wydawca nie jest pewny czy nowa manga spodoba się czytelnikom. Wszyscy trzymamy więc kciuki!
Tymczasem fani w Japonii jak zwykle rozważają czy będzie to długa seria, czy krótka, dopatrują się w tytule czegoś więcej niż tylko tytułu. Spójrzcie:

Wyraz RUMIKO:
R: Ranma 1/2
U: Urusei Yatsura
M: Mezon Ikkoku (Mezon: to samo co „Maison”)
I: Inuyasha
K: ?
O: One-Pound Gosuperu (Gosuperu: Gospel)

i jeszcze jeden : RUMIC (rumic world)

R: Ranma 1/2
U: Urusei Yatsura
M: Mezon Ikkoku
I: Inuyasha
C: ?

Zastanawiające czy Rumiko planuje długie serie, które zdobyły serca tysięcy fanów tak, by tytuły pasowały do tych wyrazów? 🙂 Wszystkie tytuły pasujące do tej składanki były długie i sławne na cały świat…
W Internecie aż huczy od spekulacji czy ten tytuł będzie jej ostatnią wielką sagą ? Czy po prostu jest to czysty przypadek? … chyba nie….
Amerykański VIZ zapowiedział, że wkrótce uruchomi specjalną stronę internetową pod adresem:

http://www.therumicworld.com

na której będzie zamieszczał tłumaczenia niewydanych dotychczas mang Rumiko w wersji elektronicznej. Nie wiadomo, czy chodzi o pojedyncze rozdziały czy całe serie.
(i tak z tego mogą korzystać tylko w USA alb Kanadzie)

Wiadomo natomiast iż VIZ jest zainteresowany nowym tytułem Rumiko, na swojej stronie podali więcej informacji odnośnie tej serii:

„… Jako dziecko Sakura Mamiya w tajemniczy sposób zniknęła przy drzewie rosnącym za domem jej dziadka. Wróciła cała i zdrowa, ale od tego czasu posiada tajemniczą moc która pozwala jej zobaczyć duchy. Teraz, jako nastolatka pragnie by te wszystkie duchy i zjawy w końcu dały jej spokój! W szkole ławka stojąca obok ławki Sakury zawsze była pusta. Pewnego dnia zjawia się wiecznie nieobecny uczeń, lecz nie jest on do końca tym, kogo widzą zwykli licealiści i profesorowie otaczający Sakurę!..”

Brzmi intrygująco, wszyscy nie możemy się już doczekać premiery!

Żeby tego było mało Rumiko dodała i opublikowała kolejna historyjkę która została włączona do jej Rumic World – „Ptaki przeznaczenia” „Unmei no Tori. W sumie ładna kreska, troszkę mnotoni i uważam że historyjka jest idealna do letnich wieczorów, kreska Rumiko jest coraz ładniejsza.

Podziękowania dla Grzyba za info^^

Dodaj komentarz

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
« Maj    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30