Dwa różne światy


Kyōko Otonashi 音無 響子

Jest 22 letnią, młodą dziewczyną, do tego co szokujące – już wdową. Była żoną dużo starszego od siebie mężczyzny, który był jej licealnym nauczycielem i pierwszą miłością. Wyszła za niego w wieku 20 lat. Mąż zmarł niecały rok po ślubie…
By zapomnieć o bólu zgadza się pracować jako dozorczyni w budynku, który należy do ojca jej zmarłego męża – Maison Ikkoku. Ma bardzo ciepłe kontakty z rodziną ze strony męża, zupełnie odmienne niż z własnymi rodzicami z którymi nie potrafi się dogadać, zresztą wina w dużej części leży po ich stronie, bowiem traktują Kyoko jak 5 letnią dziewczynkę (między innymi każą jej rzucić pracę i znaleźć sobie bogatego męża, żeby nic w życiu nie musiała robić… szpiegują ją i podejmują dorosłe decyzje w jej życiu za plecami).

Kyoko jest pełna smutku i bólu, na początku mangi widzimy jak płacze przez sen wzywając męża. Na jego cześć nadała jego imię swojemu psu, co na początku jest powodem nieporozumień z Godai’em (chłopak był pewny, że musi walczyć z psem o jej względy).

W kontaktach z mężczyznami jest bardzo ostrożna np. gdy w nowy rok okazało się, że zostaje sama z Godai’em w rezydencji widzimy jak modli się do męża aby chronił ją przed „zrobieniem czegoś głupiego przez Godai’a”. Zaś drugiego adoratora trenera tenisa Mitak’ę traktuje jak najlepszego przyjaciela i nie widzi, że jemu to na pewno nie wystarczy…

Kyoko pokochała tenis, ten sport pozwala jej się zrelaksować i zapomnieć o problemach codziennego życia. Jednak ma zdumiewającą zdolność do udawania, że nie widzi i nie rozumie zalotów ani trenera ani tym bardziej Godai’a. Co z czasem robi się trochę irytujące… Ma naturę zazdrośniczki (w tym jest bardzo podobna do Akane z „Ranmy 1/2”) i czasami, gdy sytuacja jest zbyt bezpośrednia w rozmowie z Godai’em – policzkuje go. Nie jest postacią komediową, więc takie sceny widzimy rzadko, aczkolwiek są obecne w mandze.

Kyoko doprowadza w końcu do tego, że po trzymaniu przez 4 lata obydwu zalotników w niepewności – Mitaka w końcu żąda od niej jasnego sprecyzowanego stanowiska on czy Godai. Kyoko nie potrafi się zdecydować i stwierdza, że tydzień to za mało (jakby te 4 lata to nic). Dochodzi nawet do tego, że Godai prawie z niej zrezygnował na rzecz Mitaki (małe nieporozumienie w mieszkaniu Mitaki). Dziewczyna stara się wyjechać na wycieczkę by zrelaksować się lecz mieszkańcy Ikkoku nie mogą być zbyt długo sami… więc nawet wakacji nie może sobie zrobić porządnych.

Nie mniej Kyoko jest chyba jedyna osobą w Ikkoku, która może utrzymać tam porządek – tylko ona może wymusić na sąsiadach ciszę i porządek, niestety dla niej darzy też ludzi wielką sympatią na podstawie ich wyglądu – w ten sposób traktowała młodego Nozomu, który wprowadził się do Ikkoku, by uciec przed nadopiekuńczą matką, chłopak nie był „aniołkiem” i Mieszkańcy Ikkoku musieli podstępem jej to uświadomić.

Jak przystało na główną bohaterkę Rumiko – Kyoko ma problemy z okazywaniem uczuć i wstydzi się romantycznych scen. Cóż .. taki już urok tej postaci….

text by Grzyb

Dodaj komentarz

Luty 2018
P W Ś C P S N
« Maj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728