Dwa różne światy


KIKYO (桔梗)

rasa: człowiek/ zagubiona dusza
wzrost: 156 cm
waga: 50 kg
Seiyuu: Noriko Hidakai
Angielski dubbing: Willow Johnson
Ataki: Hama no Ya- oczyszczające strzały
Tłumaczenie imienia: Kikyo- „dzwonek” (nazwa kwiatu)

Kikyo była niegdyś kapłanką i opiekunką Shikon no Tama, zakochaną w Inuyashy z wzajemnością. Niestety oboje zostali oszukani przez Naraku. Kikyo przytpieczętowała Inuyashę do drzewa, a chwilę potem umarła na wskutek ran zadanych przez Naraku. Jej ciało spalono wraz z klejnotem Shikon.
Po 50 latach prochy Kikyo skradła wiedźma Urasue i wykorzystując Kagome, reinkarnację kapłanki, przywróciła Kikyo do „życia”, choć trudno nazwać ‚nową’ kapłankę „człowiekiem”. Jest to raczej zabłąkana dusza, brutalnie wyrwana ze świata zmarłych i nie mogąca znaleźć swojego miejsca na ziemi.
Ponieważ Kikyo zmarła nienawidząc Inuyashy, poczatkowow chciała go zabić, by razem z nim stanąć u bram piekieł. Dowiedziała sie jednak, że zmarła przez Naraku i od tego momentu jego także chce pokonać. Nie rezygnuje jednak z Inuyashy, mimo nienawiści nadal coś do niego czuje i często staje na jego drodze, niekiedy chcąc go ostrzec przed planami Naraku, częściej jednak w nieprzyjaznych zamiarach. Jednym z nich było odebranie Kagome odłamków Shikon i wręczenie ich Naraku, co bardzo zastanawia, w końcu jest on przecież jej wrogiem.
„Nowa” kapłanka jest skryta, samotna, trochę zagubiona. Jej przyjaciółką jest nienawiść, która utrzymuje ją przy „życiu”. Kikyo musi jednak zbierać dusze zmarłych, które dostarczają jej energii. Pomagają jej w tym towarzyszące jej demony Shinidama Chu- zbieracze dusz.

text by Osuwari

Dodaj komentarz

Marzec 2018
P W Ś C P S N
« Maj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031