Dwa różne światy


Kagome Higurashi (日暮 かごめ)

rasa: człowiek
wzrost: 165 cm
waga: 48 kg
Seiyuu: Satsuki Yukino
Angielski dubbing: Moneca Stori
wiek: 15 lat
Ataki: Hama no Ya- oczyszczające strzały
Tłumaczenie imienia: Kagome znaczy dosłownie „pleciony bambus”^^

Kagome, główna bohaterka „Inuyashy” jest zwykłą gimnazjalistką. Mieszka w chramie Higurashi z mamą, dziadkiem, młodszym bratem Sotą i kotem Buyo.
Na terenie chramu znajduje się stara studnia, przez którą Kagome może przenosić się do feudalnej ery. Dziewczyna jest bowiem reinkarnacją kapłanki Kikyo, a dowodem na to był klejnot Shikon ukryty w jej ciele, odebrany potem przez mononoke- skolopendrę. Ów zły duch wciągnął Kagome do studni zwabiony wonią Shikon i przeniósł ją do ery Sengoku. Tam właśnie po raz pierwszy zobaczyła Inuyashę przybitego strzałą do drzewa i uwolniła go od ciążącej na nim pieczęci.
Początkowo Inuyasha brał Kagome za Kikyo, jest ona bowiem łudząco do niej podobna z wyglądu. Jednak pod względem charakteru Kagome znacznie różni się od kapłanki. Jest wesoła, zwariowana, nieco niezdarna, nie daje sobą łatwo pomiatać. Jest szczerze oddana swoim przyjaciołom- w obliczu niebezpieczeństwa gotowa jest poświęcić za nich swoje życie.
Kagome szuka wraz z Inuyashą odłamków Shikon. Dlaczego? Za sprawą wspomnianej wyżej skolopendry klejnot został „brutalnie” wydobyty z ciała dziewczyny, ona zaś nie zdawała sobie sprawy z wartości klejnotu i wyrzuciła go, myśląc, że nie będzie atakowana przez kruczego demona Shibugarasu. Ten zaś połknął klejnot i chciał odlecieć. Uświadamiając sobie swój błąd, Kagome strzeliła do ptaszyska z łuku, przy okazji niszcząc też klejnot, który rozprysł się na tysiące kawałków. Dziewczyna kolekcjonuje więc odłamki klejnotu i ma za zadanie ochraniać je. Pomocny jest w tym jej dar, który pozwala na wyczuwanie odłamków i zdolność ich lokalizacji w ciałach demonów.
Po pewnym czasie Kagome uświadamia sobie, że zakochała się w Inuyashy. Intryguje ją jednak fakt, iż ten, niezdecydowany, nadal czuje coś do Kikyo. Kagome ma zalotników w obu światach, we współczesnym jest to naiwny Hojo-kun, w feudalnym wilczy demon Kouga, o którego Inuyasha jest wściekle zazdrosny. Dziewczyna jednak jest ponad wszystko oddana półdemonowi.
Kiedy Inuyasha bardzo ją zezłości, Kagome używa swojej „tajnej broni”, zaklęcia ‚osuwari’ (siad), które „zwala” psiego demona z nóg^^.
Silna bronią Kagome, przydatną w walce z wrogimi demonami, są jej oczyszcające strzały o ogromnej energii. Z początku dziewczyna w ogóle nie umiała strzelać z łuku, ale z czasem bardzo dobrze opanowała tą umiejętność.
Niestety, nasza bohaterka nie może zapominać o nauce i egzaminach. Czasami musi więc wracać do swojego świata, by się trochę pouczyć, bo przez przebywanie w erze Sengoku znacznie pogorszyła swoje oceny. O wiele więcej czasu poświęca jednak Inuyashy i swoim przyjaciołom, jest w końcu strażniczką klejnotu, a to do czegoś zobowiązuje^^.

text by Osuwari

Dodaj komentarz

Marzec 2018
P W Ś C P S N
« Maj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031