Dwa różne światy

Izayoi(十六夜)

Rasa:Youkai
Seiyuu: Kikuko Inoue
Angielski dubbing: Alaina Burnett


Matka InuYashy, ukochana Inu no Taishou. Ludzka kobieta – księżniczka na zamku bogatego właściciela ziemskiego. Rumiko w jednej z pozycji specjalnych – ProfileBook tak opisuje rodzinę Izayoi: „… Ta kobieta pochodziła z dobrego domu, jej ojciec musiał być właścicielem ziemskim, rozległych terenów […] Gdy Izaoi zakochała się w Taishou – cóż był to czas upadku zamożności jej rodziny…”
Spokojna i ciepła. Pojawia się w filmie kinowym (nr 3) gdzie dodatkowo widzimy ostanie chwile ojca InuYashy. Sama Izayoi musiała uciec z rodzinnej posiadłości, po skandalu z urodzeniem dziecka demona (Jej otoczenie uważało to za grzech śmiertelny). Nierozumiana przez ludzi żyła na uboczu z malutkim Inuyashą, którego bardzo kochała.
Nie jest wyjaśnione jak zginęła – część źródeł podaje, że zabili ją ludzie właśnie przez urodzenie hanyou, w trzecim filmie kinowym Takeromarou twierdzi, że zmarła od rany zadanej przez niego.
Izayoi bardzo martwiła się o przyszłość InuYashy – zdawała sobie sprawę, że przez swoje pochodzenie, InuYashy nigdy nie zaakceptują ani ludzie, ani demony. We wspomnieniach Inuśka Izayoi zawsze była zapłakana, kiedy ludzie przezywali go Hanyou. Na grobie Izayoi InuYasha posadził jej przepiękne różowe kwiaty i odwiedza ją regularnie…

text by Grzyb

Dodaj komentarz

Marzec 2018
P W Ś C P S N
« Maj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031