Dwa różne światy

INUYASHA /Inu-Yasha (犬夜叉)

rasa: hanyou (półdemon)
wzrost: 170 cm
waga: 65 kg
Seiyuu: Yamaguchi Kappei
Angielski dubbing: Richard Ian Cox
wiek: ok 150 lat, choć wygląda na 17-18 😉
Ataki:
pazury:Sankon Tetsusou, Hijin Ketsusou
Tetsusaiga: Kaze no Kizu, Bakuryuuha, Kongouryuha
Tłumaczenie imienia: „Inu”- pies, „Yasha”- demon

Inuyasha jest hanyou, czyli pół-demonem i pół-człowiekiem. Jego ojcem był potężny psi demon, matką zaś zwykła kobieta. Od prawdziwych demonów odróżnia go fakt, iż w czasie każdej pełni księżyca zmienia się w człowieka; jego srebrne włosy stają się czarne, a żółte oczy- brązowe; zanika tez jego moc, dlatego musi się w tym czasie ukrywać i jest to jego wielki sekret. Przez ten fakt Inuyasha często spotykał się z szyderstwami, nie był w końcu „prawdziwym” demonem. Jego przyrodni brat, Sesshomaru również nim gardzi, uważa bowiem, że Inuyasha plugawi krew jego rodziny. Półdemon nie może pogodzić się z takim traktowaniem, dlatego wszelki żal do świata skrywa na co dzień pod maską złośliwego, skrytego nastolatka.
Jego wielkim pragnieniem jest zdobycie klejnotu Shikon no Tama, który pomógłby mu zmienić się w prawdziwego demona. Aura klejnotu doprowadziła go do Kikyo, kapłanki, której zadaniem było chronić ów klejnot. Inuyasha zakochał się w niej z wzajemnością, wkrótce jednak zostali oni oszukani przez Naraku, który podstępem sprawił, że się znienawidzili, przez co Inuyasha zostaje zapieczętowany przez Kikyo i przybity jej strzałą do drzewa, ona zaś, śmiertelnie raniona, umarła, a jej ciało spalono wraz z klejnotem.
Po 50 latach, reinkarnacja kapłanki o imieniu Kagome uwolniła półdemona z ciążącej na nim klątwy i razem wyruszyli na poszukiwania klejnotu. Z poczatku Inuyasha był dla dziewczyny arogancki i bezczelny, ta jednak łatwo mogła przywołac go do porządku za sprawą magicznego słówka „Osuwari” (siad), któr dosłownie „powala” Inuyashę na ziemię.
Z czasem Inuyasha powoli zmienia się na lepsze- staje się bardziej troskliwy i jest zawsze gotów do obrony Kagome i swoich nowych przyjaciół, którzy dołączyli do niego w poszukiwaniu klejnotu.
Inuyasha wyraźnie czuje coś do Kagome i jest o nią bardzo zazdrosny. Równocześnie nadal nie zapomniał o Kikyo, a bolesne wspomnienia sprzed laty powracają, gdy okazuje się, że kapłanka „powraca” ozywiona przez wiedźmę Urasue i chce zemścić się na Inuyashy, przekonana, że to on ją oszukał. Po pewnym czasie Inuyasha dowiaduje się, że za zniszczeniem ich miłości stoi Naraku, toteż kolejnym celem półdemona staje się unicestwienie go, w czym pomagają mu jego wierni przyjaciele.
Jak na prawdziwego psiego demona przystało, Inuyasha ma czujny węch i urocze psie uszka; nosi płaszcz uszyty z futra ognistego szczura, który stanowi dla niego dodatkową ochronę.
Jest bardzo silny, do walki używa pazurów oraz miecza zwanego Tetsusaiga. Odziedziczył go w spadku po ojcu. Tetsusaiga jest równocześnie jego mieczem-strażnikiem, powstrzymuje zew krwi demona, która- uwolniona- zmienia Inuyashę w potwora o czerwonych ślepiach niszczącego wszystko, co staje mu na drodze. Będąc w takim stanie, Inuyasha zapomina, kim jest; kieruje nim tylko chęć zabijania i jest gotowy zabijać tak długo, póki jego ciało nie ulegnie zniszczeniu. Na szczęście Kagome zawsze w porę udaje się przywrócić półdemona do „normalności”.

text by Osuwari

Dodaj komentarz

Maj 2018
P W Ś C P S N
« Maj    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031