Dwa różne światy

Inu-Yasha – Tenka Hadō no Ken


Tytuł angielski: Inuyasha Movie 3 – Sword of World Conquest
Tłumaczenie: Inu-Yasha Film 3 – Miecz dominacji nad światem


Kolejny, trzeci już film z serii InuYasha. Tym razem tematem przewodnim jest rywalizacja dwóch braci.
Początek filmu ukazuje nam daleką przeszłość Sesshoumarou, kiedy to jego ojciec zwyciężył i uśpił Ruukossei’a (demon-smok z którym InuYasha będzie walczył w 20 tomiku mangi). Ojciec InuYashy i Sesshoumarou – Inu no Taishou odniósł poważne rany, przez moment rozmawiają z synem…. Sesshoumarou chce aby ojciec oddał mu swoje miecze (miał w posiadaniu 3 potężne miecze – Tessaigę, Tenseigę i Soungę). Ten odmawia, przyjmuje postać wielkiego psa i biegnie przed siebie… jego ukochana, Izayoi ludzka kobieta, właśnie rodzi w swoim zamku jego syna, otoczonym przez wojska mężczyzny, który od wielu lat zabiegał o jej względy. Wściekły Takemaru postanawia zabić ją, dziecko i demona który odebrał mu jej serce. Cudem ocalona Izayoi wraz z niemowlakiem patrzy w przerażeniu jak płonący zamek wraz z poważnie rannym Inu no Taishou i Takemaru płonie i zawala się….
Mijają lata /nawet kilkanaście tomików mangi rozgrywa się w między czasie/ miecz Sounga dziwnym trafem znajduje się w… domu Kagome! Gdy pewnego dnia odwiedza ją InuYasha miecz czując demoniczną energię naszego półdemona dosłownie „leci mu na spotkanie”. Ponieważ miecz ten przepełniony jest złem i każdy człowiek, który spróbuje go użyć zostaje opętany, jasnym jest, że nie wolno go zostawić w świecie ludzi. InuYasha postanawia go zniszczyć… lecz miecz wyzwala w nim demoniczną tożsamość… InuYasha atakuje Kagome a potem wraca do swojego świata…

Sesshoumarou czując, że odnalazł się jego upragniony miecz podąża aby go zdobyć… lecz sam miecz, co ciekawe – zdaje się nie mieć absolutnie ochoty na to by ktokolwiek nim rządził, wybiera sobie dusze Takemarou by ją opętać i wykorzystać do swych planów. Zgodnie ze słowami pchły Myogi – Tenseiga – panuje nad światem zmarłych, Tetsaiga – nad światem ludzi a Sounga nad światem zmarłych.
Czyli mówiąc krótko – miecz postanowił poszerzyć królestwo piekieł o świat ludzi…
Okazuje się, że tylko łącząc siły pozostałych dwóch mieczy można go powstrzymać… innymi słowy Inu i Sess muszą współpracować… zadanie niewykonalne, ale czy aby na pewno?
Film nie posiada już tak rzucającej się w poprzednim filmie melancholii i spokoju, jest bardziej dynamiczny co uważam za cechę jak najbardziej pozytywną. Sceny walki są bardzo pokazowe, w przeciwieństwie do poprzednich filmów w tym Sesshoumarou jest niemal co chwile widoczny na ekranie (dla fanów Sessa ten film najlepszym filmem kinowym). Jest w nim dużo humoru – głównie za sprawą nowej postaci – małego starego duszka, który miał pilnować miecza, dodatkowo jest Jaken i tchórzliwa pchła – razem stanowią mieszankę wręcz wybuchową jeśli chodzi o rozweselanie….
Podsumowując – na tej produkcji na pewno nikt nie będzie się nudził, oczywiście – polecam!

text by grzyb

Dodaj komentarz

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
« Maj    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30