Dwa różne światy

Inuyasha – Kagami no naka no mugenjou


Tytuł angielski: Inuyasha Movie 2: The Castle Beyond The Looking Glass

Tłumaczenie: InuYasha – Zamek po drugiej stronie lustra

Obsada:

Reżyseria: Toshiya Shinohara

Aktorzy(dubbing japoński):

Yuki Masuda – Eri
Noriko Hidaka – Kikyo
Toshihiko Nakajima – Hatchi
Hisako Kyôda – Kaede
Houko Kuwashima – Sango
Mieko Harada – Jinji
Satsuki Yukino – Higurashi Kagome
Nami Okamoto – Ayumi
Toshiyuki Morikawa – Naraku
Kôji Tsujitani – Miroku
Kappei Yamaguchi – Inuyasha
Kenichi Ogata – Myouga
Kumiko Watanabe – Shippou
Kaori Shimizu – Yuka
Yuzuru Fujimoto – Mushin
Akiko Yajima – Kohaku

Jest to druga produkcja spod znaku pełnometrażowych filmów z InuYashą.
Film rozpoczyna się niezwykle dynamicznie – – starciem Inuyashy i jego przyjaciół z Naraku. InuYasha przy pomocy Tetssaigi niszczy barierę Naraku i pokonuje przeciwnika.
Całość filmu jest utrzymana w spokojnym, aczkolwiek tajemniczym nastroju. Oglądając film odczuwamy pewnego rodzaju niedosyt dynamizmu w niektórych scenach. Oczywiście nie dotyczy to scen pojedynków, które są na najwyższym poziomie jeśli chodzi o dopracowanie szczegółów.

Fabuła opiera się na starej bodajże chińskiej legendzie o księżniczce z księżyca, która za karę zostaje wysłana na ziemię. Udaje ludzką córkę starego rybaka, który przez wiele lat prosił bogów o dziecko. W księżniczce tej zakochuje się młody cesarz. Jednakże jej kara dobiega już niemal końca i za niedługo będzie mogła wrócić do domu, czego całym sercem pragnęła. Aby ostudzić zapał cesarski zawiera z nim układ. Jeżeli przyniesie jej 5 mistycznych przedmiotów – zostanie jego żoną. Jako, że zadanie okazuje się nie do wykonania cesarz kazał sfałszować te przedmioty. Cała akcja cesarza zakończyła się fiaskiem, ostatecznie w nocy, podczas której dziewczyna wracała na księżyc cesarz wysłał armię aby ją zatrzymać. Jak to w legendach Azjatów bywa, nie udało się mu, armia z księżyca była liczniejsza, do bitwy nie doszło a księżniczka wróciła do upragnionego księżycowego królestwa.

W kinówce zastosowano motyw owej księżniczki (dość luźny) – głęboko w lesie w ciemnej jaskini stoi mała kaplica a w niej zwierciadło w którym przodek Miroku zaklął ową księżniczkę – ponoć była wstrętnym potworem, który zabijał ludzi. Miroku ustala, że powodem jej agresji był płaszcz niebiański, bez którego nie mogła wrócić do upragnionego księżycowego królestwa a który skradli jej wieśniacy, chcąc by została żoną jednego z nich…
Kagura wraz z Kaną przyłączają się do owej księżniczki i zbierają przedmioty z legendy – tym razem autentyki, łamią zaklęcie które więziło ją w lustrze. Okazuje się, że owa piękność nadal szuka zaginionego płaszcza… dziwnym zbiegiem okoliczności płaszcz jest w ręku człowieka którego spotyka InuYasha i Kagome. Księżniczka bez trudu unieruchamia InuYashę po czym porywa Kagome i zabiera swój płaszcz… Przy jego pomocy zatrzymuje czas i przejmuje władze nad światem InuYash-y. W między czasie okazuje się, że owa „pseudo-księżniczka” wcale nie jest tym za kogo się podaje.
Żeby tego było mało – podczas pojedynku Inuyashy z Księżniczką wychodzi na jaw iż wszystko co się dotąd wydarzyło było tylko częścią planu Naraku…..
Film ten został przez większość fanów okrzyknięty najlepszą kinówką, nie zapoznać się z nią to naprawdę karygodne zaniedbanie!

text by grzyb

Dodaj komentarz

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
« Maj    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30