Dwa różne światy

Inu no Taishou(犬の大将)

Rasa:Youkai
Seiyuu: Akio Otsuka
Angielski dubbing: Don Brown
Broń: Tetssusaiga, Tenseiga, Sounga


Ojciec InuYashy i Sessoumarou. Niewiele o nim wiadomo – został wykreowany na bardzo tajemniczą osobę. W całej mandze (!) nie ma ani razu pokazanej jego ludzkiej postaci, jedynie jego psia postać została przedstawiona między innymi w 2 tomiku mangi.

Wiemy na pewno, że rządził na zachodniej części krainy, gdzie rozpoczyna się akcja w mandze, był potężnym psem – demonem. Jego pierwszy syn – Sessoumarou jest czystej krwi demonem (matka Sesska najprawdopodobniej jego żona wygląda jak Sess w żeńskim kimonie, pojawia się w dalszych tomach mangi, coś koło 42 tomiku). Jego drugi syn InuYasha jest pół demonem (poważnie młodszy od Sessa – jakieś 800 – 850 lat!) jest owocem miłości Inu no Taishou i ludzkiej kobiety – Izayoi, najprawdopodobniej nieślubnym; w 3 filmie kinowym jest opisany ostatni wieczór z jego życia, na tej podstawie można wywnioskować iż Izayoi (matka Inu) ukrywała przed swoim otoczeniem w zamku kim jest ojciec jej dziecka, jedynie zakochany w niej Takemaru domyślił się iż dziecko księżniczki nie jest człowiekiem – przez to próbował ją zabić. Poważnie ranny Inu no Taishou (po walce ze smokiem z którym InuYasha walczy w tomie 20 mangi) przyszedł jej na ratunek, w płonącym zamku walczył z Takemaru, nie wiadomo jak dokładnie toczył się ich pojedynek – dach zawalił się na ich obojga. Obaj zginęli….
Jego zwłoki (dziwnym trafem pod postacią wielkiego psa, najprawdopodobniej motyw początku 3 kinówki nie był konsultowany z Rumiko Takahashi) zostały umieszczone w tajemniczym miejscu, zwanym również „cmentarzyskiem demonów” do którego Inuyasha trafia poprzez czarną perłę w jego prawym oku. Tam też znajduje Tetsaigę, którą mu powierzył w spadku ojciec. Po dość długim czasie wychodzi na jaw iż grób Inu no Taishou znajduje się w przedsionku między światem żywych a zmarłych, i można się tam dostać różnymi niebezpiecznymi drogami… a Inu musi się tam dostać, bowiem jeden odłamek klejnotu tam właśnie trafił wraz z duszą bardzo dobrego przyjaciela Taishou… a poprzez czarną perłę można było tam trafić tylko raz…
Rumiko strasznie w ostatnich tomach mangi namieszała – w tomie 50 dowiadujemy się iż Tenseiga jest niekompletna w tej formie w jakiej dostał ja Sessoumarou na początku mangi. Pierwotną formą Tenseigi była Tetsusaiga, miecz InuYashy!!!
Otóż: Inu no Taishou walcząc z pewnym Yokai ukradł mu magiczna technikę walki „Meidou Zamgetsuha” która polega na tym iż po wchłonięciu energii ataku przeciwnika otwierał się portal prowadzący do piekła i pochłaniał przeciwnika! Taishou uznał to za zbyt niebezpieczna technikę walki wiec kazał Totosai’owi odłamać fragment tetsusaigi z ową techniką i stworzyć niekompletny miecz, który nie będzie zdolny użyć całej siły tego ataku! Właśnie to „niechciane” ostrze odziedziczył po ojcu Sessoumarou! I nie trzeba pisać w jaki szał wpadł Sess, kiedy dowiedział się że w spadku po ojcu dostał kawał śmiecia zamiast upragnionej Tetsusaigi! Tenseiga więc ma takie same właściwości jak Tetsusaiga InuYashy w przypadku techniki Bakuryucha: potrafi wchłonąć energię ataku przeciwnika i odwrócić ją przeciwko niemu.
Co dziwniejsze pchła Myoga cały czas znała sekret tego miecza i nic nie powiedziała o tym ani Sesso’wi ani Inuśkowi!
Ostatecznie okazało się, że gdy dwaj bracia współpracują Tetsusaiga i Tenseiga razem są w stanie uwolnić prawdziwa moc Meidou Zamgetsuha!

text by Grzyb

Dodaj komentarz

Marzec 2018
P W Ś C P S N
« Maj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031