Dwa różne światy

Genma Saotome 早乙女 玄馬

Ojciec Ranmy, strasznie różni się od swojego syna, prawdę mówiąc nawet nie pasuje mi na jego ojca (widocznie główny bohater wdał się w matkę). Jest mistrzem sztuk walki, aczkolwiek bardzo rzadko widzimy go w akcji. Z natury leniwy i tchórzliwy.
To właśnie on wpadł na pomysł by wybrać się z Ranmą do Jusenko w celu treningu. Głupota Genmy w połączeniu z absolutną nieznajomością języka chińskiego w bardzo krótkim czasie doprowadziły do tragedii – to przez niego na nim i Ranmie ciąży sławetna klątwa zimnej wody. Z tym, że po polaniu nią Genma przyjmuje postać gigantycznej, spasionej pandy. To także jego trening techniki „kociej pięści” zakończył się dla Ranmy panicznym lękiem przed kotami z którym walczy (z różnym efektem) przez całą serię…

Jako Panda Genma nie potrafi mówić ludzkim głosem, porozumiewa się tabliczkami z wypisanymi zwrotami. Oczywiście jak się zastanowić, to teoretycznie Genma trzyma w bliżej nieokreślonym miejscu cały arsenał tabliczek – ma ich wiele ze wszystkimi możliwymi zwrotami jakich się używa w życiu codziennym.

Genma jest bardzo łasy na łatwy zarobek – zaręczył syna z Ukyou tylko dla posagu dziewczyny, po czym uciekł ze sławetnym wózkiem Ukyou, pozostawiając ją samą… zaś z Akane Ranma został zaręczony, gdyż od wielu lat przyjaźni się z jej ojcem, który dodatkowo potrzebuje „bojowego” zięcia, aby przewodził w przyszłości jego dojo.

Genma zdaje się być dość mocnym samolubem, im dalej zagłębiamy się w mangę, tym gorszym jest człowiekiem. Dla przykładu – w tomie 16 gdy Ranma odbywał trening polegający na wielodniowej głodówce, Genma zakradł się do lodówki i ją opróżnił, nie pozostawiając nic dla Ranmy…. innym razem gdy Happosai obraża się na Ranmę za to, że ten przeszkadza mu w zboczonych rabunkach, Genma staje po stronie Happosai’a (panicznie się go boi) i namawia Ranme by ten padł do stóp starego mistrza i błagał o litość.

Genma jest często używany pod postacią pandy dla scen humorystycznych, choćby jak w tomie 9, kiedy Akane spytała go o Ukyou, ten zmienił się w pandę i bawił piłką udając iż pytanie nie było kierowane do niego… Jest dosyć nieprzyjemną postacią, przynajmniej w moim odczuciu. Natomiast jeżeli postawimy go obok syna – uzyskujemy efekt wzmocnienia pozytywnych cech w Ranmie, który generalnie jest jego przeciwieństwem.

text by Grzyb

Dodaj komentarz

Marzec 2018
P W Ś C P S N
« Maj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031