Dwa różne światy

Tendō Akane 天道 あかね

Akane jest najmłodszą spośród córek Souna; ma 16 lat. Jest bardzo samodzielna, jako jedyna odziedziczyła po ojcu zamiłowanie do sztuk walki, które regularnie trenuje. Jest pod tym względem dumą ojca.
Na początku mangi ma długie włosy, jednak Rumiko w miarę rysowania pierwszych rozdziałów powieści zmienia zdanie i przy „drobnej pomocy” Ryogi zmienia jej fryzurę na krótko ścięte włosy, w których uważam, że wygląda dużo lepiej.
Akane ma usposobienie, które bardzo przypomina mi późniejszą postać którą stworzyła Rumiko, mianowicie Kagome z InuYashy, choć nie do końca, bo jak wiadomo Rumiko nigdy nie kopiuje postaci ze swoich tytułów, zawsze tworzy coś nowego.

Dziewczyna jest z reguły bardzo miła; z jedynym wyjątkiem: Jeśli chodzi o chłopaków i uczucia to zdaje się być kompletnie zagubiona.
Na samym początku historii Akane twierdzi, iż nie cierpi facetów. Jak się okazuje ma ku temu dość specyficzny powód: Jest „wielbiona” przez większość chłopaków w swojej szkole którzy za namową Kuno (jeden z głównych adoratorów panny Tendo) przy każdej sposobności wyzywają ją na pojedynek – Kuno bowiem głęboko wierzy, iż Akane jako wojowniczka pójdzie na randkę tylko z tym, który będzie w stanie ją pokonać… niezbyt oryginalne podejście, ale jeżeli wziąć pod uwagę inteligencję Kuno to wszystko staje się jasne.

Akane jak się później okazuje od dziecka podkochuje się w doktorze Tofu – dorosłym mężczyźnie, któremu na domiar złego podoba się jej własna siostra! Toteż Akane w końcu rezygnuje z niego na rzecz Kasumi.
Dziwnym zbiegiem okoliczności (który w tej mandze jest na porządku dziennym) obie siostry zaręczają ją z Ranmą. Twierdząc, że skoro nienawidzi mężczyzn poradzi sobie z narzeczonym który jest „w połowie kobietą”. Na samym początku dziewczyna nie potrafi za nic dogadać się z chłopcem, trudno się dziwić, wszak wcale go nie zna a już są zaręczeni…

Akane z czasem zdaje sobie sprawę, że Ranma jest dla niej ważny, lecz nie potrafi tego wyrazić, gdy na skutek siostrzanej kłótni z Nabiki, ta obwołuje się „nową narzeczoną Ranmy” a następnie sugeruje siostrze, iż „za drobną opłatą” może go odzyskać, Akane z płaczem wykrzykuje, iż nie potrafi Ranmie powiedzieć co do niego czuje.

Akane ma dość ostry temperament, dodatkowo sam Ranma bardzo często dolewa oliwy do ognia, co kończy się tym że Akane policzkuje i bije go bardzo często w ramach scen humorystycznych.
Akane jest bardzo inteligentna, lecz jej siła fizyczna okazuje się zbyt mała by stawić czoła kolejnym przeciwnikom którzy pojawiają się w miarę rozwoju akcji. Jest też bardzo uparta i nie przyznaje się, iż czasem potrzebuje pomocy, dobrym przykładem jest pojedynek z niszczycielem Dojo, podczas którego duma wzięła górę i dziewczyna nie chciała pomocy nawet od własnego ojca. W miarę rozwoju akcji Akane wyraźnie próbuje okazać Ranmie swoje uczucia, niestety sam zainteresowany zachowuje się dość niedorośle i zdaje się w ogóle nie rozumieć o co chodzi Akane (choćby w tomie 14 kiedy to Akane próbowała przytulić Ranmę, gdy ten przy pomocy Cologne ten odzyskał swoją siłę; chłopak jest tak szczęśliwy z powrotu do normy iż nawet nie zauważa gestu dziewczyny….a mogło być tak pięknie).

Akane na nieszczęście dla Ranmy w ogóle nie potrafi gotować (patrz pamiętny tom 6), przypuszczalnie potrafiła by przypalić nawet wodę. Lecz możemy się pocieszyć że tak gdzieś przy końcowych tomach mango nauczy się.

text by Grzyb

Dodaj komentarz

Marzec 2018
P W Ś C P S N
« Maj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031