Dwa różne światy

Akago – 赤子

Dziecko, które Naraku stworzył na górze Hakurei. Po wielu perypetiach związanych z szukaniem drogi do zaświatów Akago zostaje pokonany przez Starego Mnicha. Tak przynajmniej się zdawało, gdyż ciało dziecka zostaje rozdarte przez duchową moc Mnicha. Jedną z połówek otrzymała Kagura – z niej właśnie narodził się Hakudoushi. Druga połówka, czyli Akago uleczyła swoją ranę i pozostała pod postacią noworodka. Kanna i Kohaku ukrywali się z nim na zamku wśród ludzi, omamili Księżniczkę Zamku i żyła przekonaniem, że Akago jest jej własnym synem. Księżniczka Abi zaatakowała owy fort, gdyż przeczuwała, że na zamku jest coś, co może zadecydować o jej zwycięstwie nad Naraku, jednakże nie wiedziała czego tam szukać, przez co Kanna uciekła z małym Akago. Po tym wszystkim Kagura, która obserwowała bacznie całe zajście utwierdziła się w przekonaniu, że Naraku umieścił w ciele tego niewinnie wyglądającego dziecka własne serce, a co za tym idzie stał się praktycznie niezniszczalny, dopóki jego serce jest bezpieczne z dala od niego… Ponadto aby InuYasha i jego przyjaciele nie byli w stanie znaleźć Akago dał mu magiczną kulę wykradzioną od prastarego demona z gór – kamień ten tuszuje obecność demonicznej aury każdego demona, który wejdzie w jego posiadanie, tak więc ani InuYasha za pomocą swego węchu ani nawet magia Kikyou nie była w stanie odnaleźć Akago.

Sam Akago posiada wygląd niewinnego dziecka – noworodka, lecz jego inteligencja jest na poziomie dorosłego demona. Jest przebiegły, żywi się krwią ludzi i potrafi czytać w duszy istot żywych i martwych, odczytując bez problemu największe sekrety swoich ofiar. Za pomocą tej umiejętności potrafi także odbierać innym dusze – wystarczy, że znajdzie w ich sercach choć odrobinę negatywnych uczuć czy emocji jest w stanie ich zniewolić i odebrać wolność, Akago próbował odebrać duszę Kagome wykorzystując fakt iż InuYasha zostawił ja na kilka dni i poszedł szukać Kikyou. Miał nadzieję iż jeśli odbierze jej duszę i wczepi w ciało odłamek świętego klejnotu Kagome na zawsze wpadnie w jego ręce ponadto zamierzał użyć jej zdolności do wyczuwania obecności odłamków Klejnotu Shikon by skompletować brakujące okruchy, lecz nie docenił dobra w dziewczynie i przegrał.
Warto dodać, że Akago ma zdolność tworzenia barier jeszcze silniejszych niż Hakudoushi, a więc nawet Tetsaiga InuYashy nie jest w stanie jej złamać… Akago znika po epizodzie z Kagome i cały czas pozostaje w ukryciu….

text by Grzyb

Dodaj komentarz

Marzec 2018
P W Ś C P S N
« Maj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031